Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

„Dobry start”

Powiatowe Centrum Pomocy w Wyszkowie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. z 2018 r., poz. 1061, z późn. zm.) określono szczegółowe warunki realizacji rządowego programu „Dobry start” ustanowionego uchwałą Rady Ministrów Nr 80/2018z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start” (M. P. poz. 514).
Ponadto informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2019 r. będą obowiązywały przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”, dotyczące m.in. zmiany definicja szkoły określonej § 3 pkt 6.
Zmianie uległa definicja szkoły, która umożliwia przyznanie świadczenia dobry start dla uczniów szkół dla dorosłych (szkoła dla dorosłych -organizacja kształcenia możliwa do zastosowania w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej) oraz w szkołach policealnych (szkoła policealna to typ szkoły ponadpodstawowej).
Wnioski o świadczenie dobry start na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej, osobę usamodzielnianą, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz osobę uczącą się będącą osobą usamodzielnianą w rozumieniu art. 140 ww. ustawy, będzie można składać w wersji papierowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie, począwszy od dnia od 1 sierpnia 2019 r.

Wniosek do pobrania

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech