Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B

W styczniu 2014 r. został uruchomiony Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z upośledzonych umysłowo typu B z siedzibą w Wyszkowie przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 89a (II piętro).

Od stycznia 2016 roku prowadzenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wyszkowie Zarząd Powiatu Wyszkowskiego zlecił Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie

PŚDS jest ośrodkiem wsparcia dziennego pobytu, przeznaczonym dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także z lekkim, upośledzeniem umysłowym, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne.

PŚDS jest jednostką koedukacyjną przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które nie wymagają leczenia szpitalnego.

Liczba miejsc statutowych w PŚDS wynosi 40 osób.

 

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B w Wyszkowie

ul. I Armii Wojska Polskiego 89a
07-200 Wyszków
tel. 22 123 52 02
Kierownik: Anna Czajka
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Celami działalności Domu są:

Do podstawowych zadań Domu należy:

 

Dom realizuje swoje zadania poprzez:

 

Wniosek o skierowanie do PŚDS w Wyszkowie na pobyt dzienny osoba zainteresowana składa do ośrodka pomocy społecznej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o skierowanie.

Do wniosku należy dołączyć:

Do pobrania:

 

 

Drukuj

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech