Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2021

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

„Ci, którzy wnoszą w życie innych ludzi promień słońca

to ludzie, którzy nie potrafią zatrzymać go tylko dla siebie”

(James M. Barrie)

                                                                                                                                                Wyszków, 30 maja 2021 r.

 

DZIEŃ 30 MAJA USTANOWIONY JEST

,,DNIEM RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO”

 

Szanowni Państwo,

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym szczególnym dla Państwa dniu składamy wszystkim Rodzinom Zastępczym najserdeczniejsze podziękowania za trud wychowania drugiego człowieka. Wyrażamy również szczery podziw dla Państwa empatii, odwagi i odpowiedzialności.

Przyjęli Państwo pod swój dach dzieci dając, im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich wychowanków przeżywają Państwo razem z nimi chwile radości i smutku, a każdy gest ciepłych, rodzicielskich uczuć pomaga tym młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem.

Życzymy Państwu wielu sił, cierpliwości i wytrwałości w pełnieniu tej jakże potrzebnej społecznie funkcji Rodziny Zastępczej, a Waszym dzieciom samych radosnych chwil beztroskiego dzieciństwa.

 

 

                                                                                Z wyrazami szacunku

                                                                                  Krystyna Kurowska

                                                Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie

                                                                                wraz z pracownikami

 

Drukuj E-mail

Darmowa rehabilitacja – stacjonarnie lub online

Darmowa rehabilitacja

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym informuje, że prowadzi rekrutację na bezpłatną rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością w ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności” współfinansowanego ze środków PFRON. W projekcie można uczestniczyć stacjonarnie (w Warszawie) lub online. W czasie rehabilitacji online, fizjoterapeuci prowadzą pacjenta przez indywidualnie dopasowane ćwiczenia, motywują i weryfikują ich poprawność.

Co w projekcie?

 • Pakiet godzin indywidualnej rehabilitacji z fizjoterapeutą
 • Pakiet dodatkowych „aktywności”:
  • Psycholog
  • Logopeda
  • Cross trening
  • Zumba
  • Zajęcia „Samodzielni na co dzień”
  • Zajęcia „Samodzielni w terenie”
  • Samoobrona
  • Nordic walking
  • Trening w wirtualnej rzeczywistości

W projekcie można uczestniczyć stacjonarnie – w Fundacji Avalon lub online – poprzez aplikację Zoom (aby dołączyć do zajęć wystarczy kliknąć w link, otrzymany na maila).

Kryteria:

 • ukończone 16 lat
 • aktualne orzeczenie o niepełnosprawności*
 • zaświadczenie o braku przeciwwskazań do rehabilitacji**
 • brak uczestnictwa w tym samym czasie w innym projekcie dofinansowanym przez PFRON w ramach konkursu 1/2018 SZANSA-ROZWÓJ-NIEZALEŻNOŚĆ i zawartego w celu programowym nr 2 (zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych)

Zapisz się na darmową konsultację z naszym fizjoterapeutą!

 • stacjonarnie:
  22 349 97 71, 796 324 328

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(Fundacja Avalon ul. Domaniewska 50A, Warszawa)

 • online:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu podaj***:

numer telefonu kontaktowy

skan /czytelne zdjęcie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności (przednia i tylna strona),

posiadaną dokumentację medyczną dot. schorzenia oraz diagnostykę obrazową (np. RTG, MR, tomografia).

 

Więcej o projekcie: aktywni.fundacjaavalon.pl

Regulamin projektu „Aktywność kluczem do niezależności” jest dostępny tutaj.

Projekt będzie realizowany do marca 2022 r.

* na podstawie ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 568), za aktualne orzeczenie przyjmuje się również takie, które było ważne minimum do 8 marca 2020 r.

** może je wystawić lekarz prowadzący /lekarz pierwszego kontaktu; zaświadczenie można uzyskać m.in. na e-konsultacji lekarskiej w www.zapytaj-lekarza.pl (zapytaj nas o kod na 10 zł rabatu)

***Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja AVALON Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, ul. Michała Kajki 80/82 lok 1, 04-620 Warszawa. Kontakt z administratorem możliwy jest pod nr tel. 22 266 82 36 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych możliwy jest za pomocą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu ustosunkowania się i udzielenia odpowiedzi na Pana/ Pani korespondencję, jak również w celu archiwizacji. W razie takiej konieczności dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Ma Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz ich przenoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów przetwarzania.

 

Drukuj E-mail

Poradnia Rodzinna Stowarzyszenia dla Rodzin

Stowarzyszenie dla Rodzin realizuje trzyletni projekt „Poradnia Rodzinna Stowarzyszenia dla Rodzin” współfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Głównym celem programu jest wzmacnianie potencjału rodzin, w tym ich samodzielności opiekuńczo – wychowawczej i życiowej tak, aby stanowiły naturalne i bezpieczne oparcie dla swoich członków, w tym szczególnie dla prawidłowego rozwoju dzieci. Projekt jest realizowany od 01.07.2020 r. do 30.11.2022 r.

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Województwa Mazowieckiego, rodziny z dziećmi, które przeżywają trudności opiekuńczo-wychowawcze, trudne lub kryzysowe sytuacje rodzinne i życiowe. Zapraszamy zwłaszcza rodziców, których dzieci albo są zagrożone umieszczeniem w pieczy zastępczej lub tam czasowo przebywają.

Bezpłatna oferta:
• specjalistyczna pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla rodzin i jej członków (konsultacje, poradnictwo, terapia, formy pomocy interwencyjnej, coaching rodzicielski, asysta rodzinna, poradnictwo socjalne)
• warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców
• grupy wsparcia dla rodziców
• spotkania integracyjne dla rodzin z dziećmi

Pomoc w ramach projektu świadczymy stacjonarnie w Zespołach Psychologiczno-Terapeutycznych Stowarzyszenia dla Rodzin w Warszawie oraz ONLINE.

Informacje i zapisy:
tel. 696 509 924,  518 452 047, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W projekcie mogą uczestniczyć osoby spełniające kryteria kwalifikacji do projektu. Zapisy na zajęcia prowadzimy według kolejności zgłoszeń.  

 

Drukuj E-mail

Zmarła Irena Dziarska

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Ireny Dziarskiej,  emerytowanej Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabrodziu, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek i Koleżanka, na każdym kroku służąca pomocą i życzliwością drugiemu człowiekowi.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłej składają Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.

Drukuj E-mail

Fundacja Poland Business Run szuka kolejnych beneficjentów!

Fundacja Poland Business Run szuka osób po amputacji lub z dysfunkcjami narządów ruchu, którym pomogą biegacze dziesiątej edycji największej charytatywnej sztafety w Polsce. Nabór kandydatów na beneficjentów rozpoczął się 1 marca. W 2020 roku, mimo przeciwności, Fundacji udało się wesprzeć aż 71 beneficjentów z całej Polski.

Fundacja Poland Business Run pomaga osobom po amputacjach i z dysfunkcjami narządów ruchu. Bieg Poland Business Run jest flagowym wydarzeniem organizacji, które co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. W 2020 roku ze względu na pandemię bieg odbył się w formule wirtualnej. W ten sposób pracownicy firm z całego świata pomogli 71 beneficjentom.

Od 1 marca 2021 roku kolejne osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Forma wsparcia zależy od indywidualnej sytuacji każdej osoby, a jego wysokość wynosi maksymalnie 50 tys. zł, które można przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu protez, sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego, albo 5 tys. zł w przypadku rehabilitacji, nauki chodu, specjalistycznych, konsultacji medycznych i pomocy psychologicznej.

Jak się zgłosić?

Wypełnij, wydrukuj i podpisz wniosek, skompletuj pozostałe wymagane dokumenty. Wszystko wyślij pocztą (Fundacja Poland Business Run, ul. Siemiradzkiego 17/2, 31-137 Kraków). Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Wniosek, listę dokumentów, regulamin i wszystkie szczegóły znajdziesz na www.polandbusinessrun.pl w zakładce Beneficjenci > Jak zostać beneficjentem?.

Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiedzą specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 485 979, lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Drukuj E-mail

KOMUNIKAT

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w siedzibie PCPR.
Interesantów przyjmujemy tylko w sprawach pilnych i koniecznych, po wcześniejszym kontakcie mailowym (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznym (29 742 85 22, 29 742 85 23).
W wejściu do siedziby PCPR umieszczono skrzynkę na korespondencję kierowaną do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.
Przepraszamy za utrudnienia.

Drukuj E-mail

Decyzja Wojewody Mazowieckiego z dnia 18 lutego 2021 r.

Decyzja Wojewody Mazowieckiego nr WPS-I.9421.9.2021 z dnia 18 lutego 2021 r. uchylającą decyzję nr WPS-I.9421.106.3.2020.ES z dnia 23 października 2020 r. polecającą Marszałkowi Województwa Mazowieckiego, Starostom, Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom Miast w Województwie Mazowieckim czasowo zawiesić działalność od dnia 24 października 2020 r. do odwołania w środowiskowych domach samopomocy, dziennych domach i klubach seniora, klubach samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, centrach integracji społecznej, klubach integracji społecznej, warsztatach terapii zajęciowej, placówkach wsparcia dziennego.

 

Drukuj E-mail

Zmiana danych adresowych PCPR w Wyszkowie

Uprzejmie informujemy, że został nadany nowy numer porządkowy dla budynku, w którym mieści się siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie. 

Aktualny adres siedziby PCPR w Wyszkowie to:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie
ul. Świętojańska 82B
07-202 Wyszków

Drukuj E-mail

Komunikat - Program wyrównywania różnic między regionami III w 2021 roku

pfron logo

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Mazowiecki zaprosił Powiat Wyszkowski do uczestnictwa w „Programie wyrównywania różnic między regionami III”  realizowanym w 2021 r.

Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie.

Obszary programu, które będą realizowane w 2021 r. i adresaci wsparcia w poszczególnych obszarach:

1) obszar A – zapewnienie dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych – adresatami pomocy są zarządcy w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych;

2) obszar B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania – adresatami pomocy są gminy,  powiaty lub podmioty, które prowadzą placówki edukacyjne lub środowiskowe domy samopomocy;

3) obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych – adresatami pomocy są gminy, powiaty i organizacje pozarządowe;

4) obszar D – likwidacja barier transportowych – adresatami pomocy są:

a) placówki służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzone przez organizacje pozarządowe, gminy lub powiaty,

b) jednostki prowadzące warsztaty terapii zajęciowej,

c) gminy, które dowożą osoby z niepełnosprawnościami do znajdujących się poza ich terenem placówek służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych;

5) obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych – adresatami pomocy są gminy, powiaty oraz organizacje pozarządowe;

6) obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej – adresatami pomocy są jednostki samorządu terytorialnego lub organizacje pozarządowe;

7) obszar G – skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych – adresatami pomocy są powiaty.

Warunki brzegowe obowiązujące realizatorów programu w 2021 r.:

1) obszar A – do 165.000,00 zł na jeden projekt dotyczący zapewnienia dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych – część kosztów inwestycji w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych wybudowanych i użytkowanych przed dniem 12.04.2002 r.  zapewniającej dostępność do lokali zamieszkiwanych w tych budynkach przez osoby niepełnosprawne

2) obszar B – do 150.000,00 zł na likwidację barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy wybudowanych i użytkowanych przed dniem 01.01.1995 r. w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania;

3) obszar C – do 34.000,00 zł na każde nowoutworzone stanowisko pracy w spółdzielni socjalnej osób prawnych, proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy osoby niepełnosprawnej zatrudnionej na tym stanowisku;

4) obszar D – na likwidację barier transportowych do:

a) 000,00 zł dla samochodów osobowych, zwanych dalej „mikrobusami”, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi, specjalnie przystosowanymi do przewozu osób na wózkach inwalidzkich,

b) 000,00 zł dla pozostałych samochodów osobowych, zwanych dalej „mikrobusami”, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi,

c) 000,00 zł dla autobusów;

5) obszar E – do 15.000,00 zł na każdą osobę niepełnosprawną, która będzie w sposób stały korzystała z rezultatów projektu, przy czym osoby niepełnosprawne muszą stanowić co najmniej 30% beneficjentów tego projektu;

6) obszar F – do 70 % kosztów realizacji projektu nie więcej niż 15.000,00 zł na każde miejsce dla osoby niepełnosprawnej w warsztacie terapii zajęciowej, tworzone w wyniku realizacji programu lub do 80 % kosztów realizacji projektu nie więcej niż 160.000,00 zł na remont bądź modernizację przeciwdziałającą degradacji infrastruktury istniejącego warsztatu terapii zajęciowej;

7) w przypadku obszaru G nie ustala się wskaźników kosztów, gdyż zadania realizowane przez powiat w ramach tego obszaru są szczegółowo regulowane postanowieniami ustawowymi oraz właściwymi aktami wykonawczymi.

Maksymalny procentowy udział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kosztach realizacji każdego projektu kwalifikującego się do objęcia pomocą w ramach programu został określony w wykazach powiatów kwalifikujących się do uczestnictwa w 2021 r. w „Programie wyrównywania różnic między regionami III”.

Dla Powiatu Wyszkowskiego maksymalny procentowy udział środków PFRON w kosztach realizacji projektów w poszczególnych obszarach programu wynosi:

1) obszar A – zapewnienie dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych – 35 %;

2) obszar B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania – 35 %;

3) obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych – 70 %;

4) obszar D – likwidacja barier transportowych – 60 % kosztów realizacji projektu kwalifikujących się do objęcia pomocą w ramach programu w przypadku projektów dotyczących placówek służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz 70%     w przypadku projektów dotyczących warsztatów terapii zajęciowej;

5) obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych – 25 %;

6) obszar G – skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych – 50 %.

Wnioski dotyczące obszarów B, C, D, F i G programu  będą przyjmowane do dnia 22 lutego 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie, Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków.

Wnioski dotyczące obszaru A i E programu przyjmowane są w trybie ciągłym w Oddziale Mazowieckim PFRON al. Jana Pawła II 13, 02-021 Warszawa.

Szczegółowe informacje na temat programu i procedur znajdują się na stronie internetowej PFRON: www.pfron.org.pl  w zakładce: programy i zadania PFRON/ programy realizowane obecnie / Program wyrównywania różnic między regionami III i na stronie głównej PFRON w komunikatach.

W przypadku pytań dotyczących programu informacji udzielają:

1) Beata Noceń - Oddział Mazowiecki PFRON, tel. 22 311 83 45

2) Teresa Czajkowska – PCPR w Wyszkowie, tel. 29 74 285 22 wew. 13

 

 

Drukuj E-mail

Uwaga!

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 10/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie dzień 24 grudnia 2020 r. r. jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie dniem wolnym od pracy.

 Więcej

Drukuj E-mail

Dzień Pracownika Socjalnego 2020

Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania podziękowań i słów uznania za ofiarną i ciężką pracę, poświęcenie i gotowość niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w wykonywanie trudnej, a często niewdzięcznej pracy, za wszelką pomoc i uśmiech, który nieraz jest tym największym dobrem i znakiem nadziei, że wszystko można jeszcze w życiu zmienić.
Wszystkim Państwu niosącym pomoc osobom potrzebującym w tym trudnym czasie pandemii COVID-19 życzymy przede wszystkim zdrowia, a także satysfakcji z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, by nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła, empatii i wytrwałości oraz pomyślności w życiu osobistym.

Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie

Drukuj E-mail

PRZEKAZANIE MIEJSC KWARANTANNY/IZOLACJI DLA DZIECI Z PIECZY ZASTĘPCZEJ

logotypy

Powiat Wyszkowski wspólnie z PCPR w Wyszkowie  realizował projekt pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Celem szczegółowym Projektu jest wsparcie dzieci, rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych w sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusa COVID-19.

Liderem Projektu było Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, funkcję Partnera w realizacji zadań na terenie województwa mazowieckiego pełnił Wojewoda Mazowiecki. Na terenie powiatu wyszkowskiego, na mocy upoważnienia Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, realizatorem projektu było PCPR w Wyszkowie.  

Cel główny Projektu, to: zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia koronawirusa COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. Realizacja celu nastąpiła poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych, w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii COVID-19.

Cel szczegółowy Projektu, to: wsparcie dzieci, rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych w sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusa COVID-19.

Powiat Wyszkowski w ramach Projektu zakupił:

 1. wyposażenie na cele realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania:
  • 53 sztuki laptopów wraz z oprogramowaniem, na kwotę 158 947,00 zł,
  • 39 sztuk drukarek (urządzeń wielofunkcyjnych) na kwotę 27 173,00 zł,
  • 7 sztuk oprogramowania komputerowego, wspierającego rozwój  dziecka z niepełnosprawnością intelektualną na kwotę 3 108,00zł.
 1.  środki ochrony indywidualnej do bezpośredniej walki z epidemią:
  • maseczki ochronne jednorazowe – 2 590 szt.,
  • rękawiczki jednorazowe nitrylowe – 12 950 szt.,
  • płyn dezynfekcyjny – 470 litrów, na łączną wartość brutto 22 118,34 zł;
 1. wyposażenie 16 miejsc kwarantanny/ izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej w tym:
  • 8 łóżek piętrowych z materacami,
  • 15 komód,
  • 15 biurek,
  • 14 szaf,
  • 1 szafka,
  • 3 fotele,
  • oświetlenie i zasłony,

 na łączną kwotę 38 272,00 zł.

Ww. asortyment został użyczony do bezpłatnego korzystania: wychowankom umieszczonym w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej, w tym osobom uczącym się, które pozostały w pieczy zastępczej do 25 roku życia na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Wyposażenie miejsc kwarantanny/ izolacji było ostatnim etapem realizacji przez Powiat Wyszkowski Umowy podpisanej z Wojewodą Mazowieckim  nr WPS-IV.946.5.39.2020 z późn. zm. na realizację projektu pn. ,,Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”,  

Ogółem wsparciem zostało objętych: 74 rodziny zastępcze, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Wyszkowie Dom dla Dzieci Nr 1 i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Wyszkowie Dom dla Dzieci Nr 2.

Powiat Wyszkowski na realizację projektu wydatkował łącznie: 249 618,34 zł, w tym 84,28% pochodziło ze środków europejskich, 15,72% ze środków krajowych.

Drukuj E-mail

Decyzja Wojewody Mazowieckiego

Decyzja Wojewody Mazowieckiego polecająca czasowe zawieszenie działalności od 24 października 2020 r. do odwołania w: środowiskowych domów samopomocy, dziennych domach i klubach seniora, klubach samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, centrach i klubach integracji społecznej, warsztatach terapii zajęciowej i placówkach wsparcia dziennego.

 

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech