Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+
  • Start
  • Aktualności
  • Szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Aktualności

Szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie od początku 2017 r. roku zorganizowano dwa cykle szkoleń.

W dniach od 20 stycznia do 3 marca 2017 r. przeprowadzone zostało szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej spokrewnionej.
Szkolenie prowadzone było na podstawie 38 godzinnego programu pn. "Szansa w Rodzinie”.
W szkoleniu brało udział ogólnie 6 osób; 4 osoby ustanowione wcześniej przez Sąd rodzinami zastępczymi spokrewnionymi i wychowujące już dzieci, 2 osoby oczekujące na wydanie postanowień przez sąd opiekuńczy w sprawie sytuacji opiekuńczo-wychowawczej 6 dzieci.
Szkolenie ukończyło 5 osób i otrzymało świadectwa ukończenia szkolenia.
Jedna osoba, ze względów usprawiedliwionych nie ukończyła szkolenia i jest w trakcie kontunuowania indywidualnej formy szkolenia.
Kandydaci, którzy ukończyli szkolenie posiadają umiejętności i wiedzę niezbędną do pełnienia funkcji rodziny zastępczej spokrewnionej.

W dniach od 3 lutego do 4 kwietnia 2017 r. przeprowadzone zostało szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej i prowadzenia rodzinnego domu dziecka.
Szkolenie prowadzone było na podstawie programu: "Szansa w Rodzinie” zatwierdzonego decyzją MPiPS Nr 8/2012/RZ z dnia 03.04.2012 r. w wymiarze 68 godzin.
W szkoleniu brało udział 14 osób; 7 osób ustanowionych zostało wcześniej przez Sąd rodzinami zastępczymi i umieszczonych jest w nich 4 dzieci, 7 osób oczekuje na zakwalifikowanie do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej i na przyjęcie dzieci.
Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu w dniu 8 kwietnia 2017 r. odebrały świadectwa ukończenia szkolenia. Wszyscy kandydaci potwierdzili wolę uczestniczenia w kolejnych etapach kwalifikowania do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech