Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Aktualności

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU). Celem obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada w dniu 5 maja. Jest to również dzień, w którym w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w powiecie wyszkowskim to inicjatywa wielu organizacji i instytucji z terenu naszego powiatu, której spiritus movens było PSOUU Koło w Wyszkowie, a w szczególności Pani Urszula Mickołajczyk (Przewodnicząca Koła).

Efektem wielu spotkań, prób i przygotowań były uroczyste obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w dniu 5 maja, w których czynnie wzięła udział delegacja pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie z Panią Krystyną Kurowską, Dyrektorem PCPR w Wyszkowie na czele.

 

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech