Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

Ekonomia Społeczna

Prezentujemy Państwu poradnik "Organizacje pozarządowe na oceanie prawa i podatków. Przewodnik po najważniejszych zagadnieniach".

Przewodnik przeznaczony jest zarówno dla istniejących instytucji społecznych, jak i osób noszących się z z zamiarem jej powołania opracowany został przez Zespół prawników i doradców podatkowych CRIDO oraz Fundację CRIDO.

Publikacja zawiera praktyczne informacje o tym, jak zakładać fundację lub stowarzyszenie, na co zwracać uwagę pisząc statut, do jakich instytucji zgłaszać dokumenty przy powoływaniu organizacji pozarządowej. Przewodnik opisuje proces powoływania i rolę poszczególnych organów w fundacji i stowarzyszeniu oraz jak stać się Organizacją Pożytku Publicznego. Omawia też podstawowe umowy zawierane w działalności NGO, w tym w zakresie zatrudniania pracowników czy współpracy z wolontariuszami. Duża część przewodnika poświęcona jest finansowaniu i sprawozdawczości w NGO oraz podatkom - m.in. PIT, CIT oraz VAT, zarówno w odniesieniu do instytucji prowadzących, jak i nieprowadzących działalności gospodarczej.

Organizacje pozarządowe na oceanie prawa i podatków

https://www.powiat-wyszkowski.pl/info/zawartosc/277

 

 

Drukuj E-mail

Database error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DESC LIMIT 3' at line 5

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech