Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
A- A A+

UWAGA STUDENCI!!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie informuje, iż od dnia 1 października 2019 r. istnieje możliwość składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym drogą elektroniczną za pomocą dedykowanego dla osób niepełnosprawnych Systemu Obsługi Wsparcia (SOW) finansowanego ze środków PFRON.

Złożenie wniosku o dofinansowanie w formie elektronicznej w dedykowanym systemie SOW umożliwi Wnioskodawcy otrzymanie jednorazowego dodatku w kwocie do 800 zł. Kwota ta pozwoli pokryć poniesione koszty podpisu elektronicznego, ewentualnego dojazdu celem załatwienia formalności związanych z tym podpisem lub Profilem Zaufanym. W ramach powyższych środków można także zakupić np. tablet, który będzie mógł być wykorzystany nie tylko do załatwiania formalności związanych z ubieganiem się o pomoc ze środków PFRON, ale przede wszystkim do dostarczania i uzyskiwania informacji związanych z nauką, stając się wygodnym, nowoczesnym i mobilnym narzędziem pracy/edukacji studenta. Nauka będzie przyjemnością z technologią zapewniającą możliwość użytkowania zarówno w domu, jak również w akademiku czy na uczelni, bądź też np. w pociągu. Przyznana pomoc nie wymaga specjalnego rozliczenia. Nie trzeba przedstawiać rachunków i faktur - podobnie jak cały dodatek przyznawany w programie. Jedyny warunek otrzymania dodatku to złożenie wniosku w formie elektronicznej w dedykowanym systemie SOW.
Wprowadzenie danych do systemu SOW pozwoli w przyszłości duplikować złożony wniosek w kolejnych semestrach (lub w innych zadaniach) – już bez konieczności ponownego wprowadzania swoich danych. Będzie można załatwić wszystkie sprawy on-line, włącznie z rozliczeniem dofinansowania.
Zapraszamy studentów, słuchaczy kolegium i uczniów szkół policealnych, którzy korzystają lub zamierzają skorzystać z dofinansowania kosztów nauki na poziomie wyższym w module II programu „Aktywny samorząd” - do uzyskania podpisu elektronicznego lub Profilu Zaufanego na platformie ePUAP i złożenia wniosku w formie elektronicznej w trakcie aktualnego naboru wniosków, który zakończy się w dniu 10 października 2019 r.

Poniżej link do strony internetowej, przez którą należy składać wnioski do PCPR:
https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/

 

Drukuj E-mail

W aktywności siła 

 
 
informator_przemoc.gif
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech